Zalety technologii betonowej

 

Zalety technologii betonowej – która jest bardzo popularna w wielu krajach, m.in. w Belgii, Austrii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych – spowodowały, że po to rozwiązanie sięgamy coraz częściej w Polsce na drogach krajowych.

Niższe koszty

Jednak zalety dróg betonowych są również bardzo istotne dla mniejszych arterii. Sieć dróg samorządowych w Polsce liczy ponad 360 tysięcy kilometrów. Do niedawna panowała na nich monokultura asfaltowa, jednak od kilku lat coraz częściej samorządowcy sięgają po sprawdzone i trwałe rozwiązanie, jakim jest nawierzchnia betonowa. Większa trwałość i niższe koszty budowy przyczyniają się do znacznych oszczędności dla lokalnych budżetów. Nie bez znaczenia jest też szybkość budowy takich dróg i oddawania ich do eksploatacji.

 
 
Image
Niższe koszty budowy
Image
Tania eksploatacja
Image
Proste utrzymanie
 
 

Bezpieczeństwo

Warto zaznaczyć, że jasna nawierzchnia betonowa doskonale sprawdza się na drogach lokalnych, wiejskich, niejednokrotnie nieposiadających żadnego oświetlenia. Co istotne, budowanie w technologii betonowej to rozwiązanie oparte o polskie surowce i materiały pochodzące często z lokalnych kopalń i zakładów.

 
 
Image
Wysoka przyczepność i krótsza droga hamowania
Image
Brak efektu koleinowania
Image
Lepsza widoczność na jasnej nawierzchni
 
 

Przyjazne dla kierowców

 
 
Image
Rzadsze remonty to mniej utrudnień na drogach
Image
Odporność na duże obciążenie ruchu
Image
Niższe zużycie paliwa dzięki mniejszemu oporowi toczenia
 
 

Dobre dla środowiska

 
 
Image
Mniejszy wpływ na środowisko podczas całego cyklu życia
Image
Ograniczenie efektu wyspy ciepła przez odbicie promieni słonecznych
Image
Recykling w 100%